Wyciąganie śrub z kostki po złamaniu a zapalenie żył

Moja babcia za tydzien oczekuje zabiegu wyciagania "śrub" z kostki po złamaniu ,boje się o nią ponieważ jakiś czas temu moja babcia przeszła chorobe zapalenia żył i chciałabym zapytac czy jest jakieś ryzyko podczas tej operacji w zwiazku z tą chorobą ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

U osób starszych po przebyciu w przeszłości epizodu zapalenia żył istnieje pewne ryzyko nawrotu tej choroby po operacji. Bardzo ważne jest poinformować lekarza prowadzącego przed planowaną operacją o przebytych chorobach. Zostanie wdrożone profilaktyczne postępowanie mające na celu zminimalizowanie ryzyka nawrotu zapalenia żył.