Wyciągnięcia kostne na krawędziach przednich trzonów
TK kręg.szyjnego wyprostowanie fizjologicznej lordozy odcinka szyjnego kręgosłupa,wysokość trzonów kręgowych zachowana,wyciągnięcia kostne na krawędziach przednich trzonówC4-C7i tylnychC5-C6zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki niewielkie wielopoziomowe szerokopodstawne grzbietowe uwypuklenia materiału tarcz międzykręgowych w odcinku szyjnym kręg.na maks.3mm.na wszystkich poziomach otwory międzykręgowe nie zwezone wielopoziomowe dyskopatie w odcinku szyjnym kręgosłupa.Proszę o pomoc

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o zniesionej fizjologicznej lordozie, zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Należy udać się do lekarza neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.