Wycięcie jajowodu po ciąży pozamacicznej

własnie wróciłam z laparoskopii po usunieciu 3 miesięcznej STAREJ ciązy pozamacicznej wycieli mi jajowód.Przez 3 lata starała zajść w ciąze ,od kilku miesiecy brałam LUTEINE ale zostałam żle pokierowana przez ginekologa bo nie powiedział mi ze przed jej odstwieniem musze zrobić test ciązowy,Czy wobec z tego dalej mam brac Luteine-czy moze znów doprowadzic do ciązy pozamacicznej ? teraz mam duże sznase zajsc w ciąze ale lekarz nie zaleca (przez 6miesięcy mam sie wstrzymać) a może zaryzykować?

Witam! W tej sytuacji zdecydowanie radziłabym postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Ponowne zajście w ciążę bezpośrednio po usunięciu ciąży pozamacicznej nie jest bezpieczna ani dla Pani ani dla ewentualnej ciąży. Samo przyjmowanie (bądź nie) luteiny nie było przyczyną niewłaściwego zagnieżdżenia się ciąży. Proszę nadal przyjmowac preparat zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.