Wycięcie jajowodu z powodu ciąży pozamacicznej a szanse na kolejną ciążę

1 grudnia miałam operację w wyniku której wycięto mi jajowód razem z moim dzieciątkiem.. teraz mam przed soba wyniki hist. i zanim nadejdzie termin umówionej wizyty u ginekologa chciałabym zeby któryś doktor postarał się wytłumaczyć mi co one oznaczają,dokładnie a nie zdawkowo. jestem załamana. boję sie czy kiedyś uda mi się zajść w zdrowa ciążę i czy w ogóle jest to możliwe z jednym jajowodem...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zajście w ciąże jest możliwe przy obecności tylko jednego jajowodu, jednakże szanse po takiej operacji są mniejsze. Nie widzę natomiast żadnych wyników dołączonych do opisu niestety. Proszę być dobrej myśli i skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.