Wycięcie migdałków u 12-latki

Panie doktorze córka mojej koleżanki w wieku 12 lat ma mieć usuwane migdałki całkowicie ze względu na częste anginy 5-6 w roku. Czy nie należałoby tych migdałków w tym wieku tylko przyciąć? W którym wieku migdałki przestają ostatecznie funkcjonować, wytwarzać przeciwciała?

Zawsze pisz gdzie mieszkasz bo nie odpowiem. Migdałki potrzebne są do budowania odporności człowieka do 7 go, 8 go roku życia. Potem już nic nie znaczą a jedynie mogą być przyczyną choroby reumatycznej serca, stawów itd..Jeżeli są to prawdziwe,ropne, z powiększeniem węzłów chłonnych szyi, z gorączką anginy to należy usunąć w wieku 12 tu lat migdałki całkowicie. nie wiem jaki jest wynik wymazu z migdałków pobrany przez laryngologa, nie wiem jakie jest OB, CRP,ASO, i morfologia pełna krwi. Napisz lub zadzwoń.