Wycięcie tarczycy oraz węzła chłonnego a prawdopodobieństwo nowotworu

Córka moja miała operację tarczycy , tzn.całkowite wyciecie tarczycy (06,4) oraz wyciecie węzła chłonnego przedchawiczego ... czekamy na wynk histopatologiczny , matrwię się czy to nowotwór ? proszę o odpowiedż na moje pytanie , dziękuję i pozdrawiam serdecznie , Bożena

Witam!
Proszę być dobrej myśli, rozstrzygającym jest wynik histopatologiczny. Z drugiej strony, jeżeli rzeczywiście usunięto cały gruczoł to pewnie wcześniej była biopsja lub zostało wykonane badanie śródoperacyjne. To nie jest dobra wiadomość. Proszę zaczekać na ostateczny wynik badania mikroskopowego.
Pozdrawiam

Jak wyobraża sobie Pani postawienie przeze mnie rozpoznania??? - z gwiazd??? ROZPOZNANIA W ONKOLOGII STAWIA HISTOPATOLOG NA PODSTAWIE BADANIA MIKROSKOPOWEGO I EW. DODATKOWO HISTOCHEMICZNEGO POBRANEGO MATERIAŁU!!! Proszę czekać na wynik , zż