Wycięcie tarczycy w całości i problemy z unormowaniem poziomu hormonów

W 2011r przeszłam operację wycięcia w całości tarczycy. Mam problem od 2014r z unormowaniem hormonów tarczycy- ostatni wynik TSH 37.56(0,27-4,20) listopad 2015. Byłam na EUTHYROX a teraz LETROX. W ciągu pół roku( 07/15-12/15) przytyłam prawie 10kg. W tej chwili bronię się przed cukrzycą. Czy pojawienie się cukrzycy ma związek z problemami unormowania hormonów tarczycy???

Tak, może taka sytuacja hormonalna wiązać się ze sobą. Trzeba odpowiednio suplementować dzienne zapotrzebowanie na hormony tarczycy (tak znacznie wyskoki poziom TSH wskazuje na znaczny niedobór hormonów tarczycy) i oczywiście odpowiednio leczyć cukrzycę (głównie przez odpowiednią dietę i ewentualnie dodatkowo leki).