Wyciek mlecznobiałej wydzieliny z sutka

Witam, od kilku tygodni obserwuję wyciek mlecznobiałej/przeźroczystej substancji z jednego z sutków po jego naciśnięciu. Nie jestem w ciąży. Ginekolog zlecił określenie poziomu hormonów i w razie gdyby odbiegały od normy to zgłosić się do niego lub endokrynologa. Wyniki jednak mieszczą się w zakresach mino że mlekotok nadal występuje. Powinnam się martwić i jednak zgłosić do lekarza? Wyniki: TSH 1,220uIU/ml Prolaktyna 393,20mIU/l Testosteron 25,21ng/dl Androstendion 2,23ng/ml

Szanowna Pani,
przyczyną mlekotoku jest najczęściej podwyższony poziom prolaktyny. Proszę zgłosić się więc do lekarza, który ustali dalsze postępowanie
Pozdrawiam
Dr Ryszard Anielski