Wyciek płynu surowiczego spod rany po operacji odleżyny stopy

Witam mam pytanie. Jestem po operacji odleżyny stopy. Po 2 letnim leczeniu rana w końcu się zagoiła. Dodam, że przeszedłem gronkowca. Wczoraj chciałem sobie ściąć ciemne pozostałości naskórka. W pod rany wyciekł płyn surowiczy była jego duża ilość. Moje pytanie brzmi czy dać tej ranie się goić, a płyn sam się rozejdzie?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - myślę, że należałoby włączyć maść z antybiotykiem, zapobiegnie rozprzestrzenieniu się ewentualnemu zakażeniu bakteryjnemu. Często moczyć w wodzie ciepłej z mydłem - przyspieszy gojenie. Dopóki wycieka płyn pozostawić należy na otwarto
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech kawiorski

Trudno mi określić jak będzie dalej goić się rana bez bezpośredniego badania. Być może po opróżnieniu takiego surowiczego zbiornika rana właśnie do końca się wygoi. Na te pytania na pewno da konkretną odpowiedź chirurg prowadzący.