Wyciek po usunięciu torbieli włosowatej

Dzień dobry jestem 4tyg po operacji torbieli włosowatej , nie dużą 4x1,5cm rana zaszyta 5 szwów. Szwy jeszcze mi pozostawiono w poniedziałek jade na sciągniecie. nie potrafie zrozumiec etiologi gojenia sie tej rany. raz jest wszystko ok suchutko zero wycieków przez kilka dni nawet opatrunków już nie zakładałem ze szczescia a tu znów nie wiadomo skąd wycieki (dziwna substancja ni to krew ni to ropa) i tak w kratke daje opatrunki 3dni ok potem znów może wina odstawiania opatrunków ? pozdrawiam

Ranę na pewno musi zobaczyć bezpośrednio chirurg. Trudno mi określić co dzieje się z raną bez bezpośredniego badania. Niestety, ale wyciek jakiejś treści wydzielniczej z rany po 4 tygodniach od zabiegu jest niepokojący. Być może konieczna będzie jakaś interwencja chirurgiczna (otwarcie rany i jej oczyszczenie? antybiotykoterapia?). O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Niestety gojenie rany po usunięciu torbieli włosowatej z reguły jest długo trwającym procesem. Należy pozostać pod opieką chirurga do całkowitego wygojenia.