Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyciek po usunięciu torbieli włosowatej

Dzień dobry jestem 4tyg po operacji torbieli włosowatej , nie dużą 4x1,5cm rana zaszyta 5 szwów. Szwy jeszcze mi pozostawiono w poniedziałek jade na sciągniecie. nie potrafie zrozumiec etiologi gojenia sie tej rany. raz jest wszystko ok suchutko zero wycieków przez kilka dni nawet opatrunków już nie zakładałem ze szczescia a tu znów nie wiadomo skąd wycieki (dziwna substancja ni to krew ni to ropa) i tak w kratke daje opatrunki 3dni ok potem znów może wina odstawiania opatrunków ? pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Ranę na pewno musi zobaczyć bezpośrednio chirurg. Trudno mi określić co dzieje się z raną bez bezpośredniego badania. Niestety, ale wyciek jakiejś treści wydzielniczej z rany po 4 tygodniach od zabiegu jest niepokojący. Być może konieczna będzie jakaś interwencja chirurgiczna (otwarcie rany i jej oczyszczenie? antybiotykoterapia?). O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Niestety gojenie rany po usunięciu torbieli włosowatej z reguły jest długo trwającym procesem. Należy pozostać pod opieką chirurga do całkowitego wygojenia.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety