Wyciek przy zapaleniu ucha u 18-miesięcznego dziecka

maly synus 18 m-cy ma od listopada ciagle wyciek z ucha (wynik moraxella catarilis).do dnia dzisiejszego to 7 razy zapalenie ucha chyba tak sadza lekarze antybiotyk za antybiotykiem,testy alergiczne wykazaly uczulenie mleko,kazeine. ciagle ma katar i te uszy. co robic nie goraczkuje,co dwa dni sciagamy w szpitalu robe wkladamy gazik i znowu za dwa dni to samo.lekarze mowia ze to budowa ucha , co leci z nosa jest w uchu.wybieramy sie na wakacje 3 lipca.calej apteki i szpitala nie zabiore.pomocy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sytuacja ta jest bardzo trudną gdyż rzeczywiście warunki anatomiczne mogą być przyczyną dolegliwości. Prawdopodobnie konieczny będzie posiew z antybiogramem. Pozwoli to na zastosowanie antybiotyku w kuracji celowanej.