Wyciek z brodawki sutkowej u 40-latki

Witam, mam 40 lat, od 1,5 roku mam wyciek z lewej brodawki, sporadycznie z prawej. Usg w normie, onkolog zlecił wymaz płynu i są to komórki piankowe, skierował mnie do endokrynologa - prolaktyna na czczo 12,po obciązenie po godz.194, tsh w normie. Ginekolog uznał , ze to moźe być guz przysadki i naleźy wykonać tk. Wizyte u endokrynologa mam za miesiac. Czy taki poziom prolaktyny świadczy o guzie i czy naleźy to leczyć? Czy tylko wskazuje na nadczynność przysadki. Czy to groźne? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Dopiero badanie tk jednoznacznie wyjaśni czy jest to guz przysadki czy jej nadczynność. Hiperprolaktynemię powinno się leczyć ponieważ zaburzenia hormonalne wpływają na stan zdrowia i samopoczucie. Guzy przysadki bardzo rzadko są złośliwe jednak z racji na lokalizację mogą być groźne w przypadku powiększania się.