Wyciek z piersi, 6 miesięcy po łyżeczkowaniu a starania o ciążę

staramy sie z mężem o dziecko jestem 6miesiecy po łyżeczkowaniu i mam cały czas wyciek z piersi czy to może mi przeszkadzać w zajściu w następną ciąże,???? z czym może być związany ten wyciek jeżeli prolaktyna jest w normie???
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim polecam Pani przeczytanie artykułu Wydzielina z piersi. Znajdzie tam Pani dość szczegółowe informacje dotyczące tej problematyki. Po drugie sugeruję konsultację ginekologiczną i przeprowadzenie diagnostyki obrazowej piersi jeszcze zanim rozpocznie Pani starania o kolejną ciążę. W zależności od przyczyny, wyciek z piersi może mieć związek z możliwością zajścia w ciążę. Leczenie przyczyny może także okresowo wykluczać ciążę. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wdroży dalsze postępowanie.