Wyciek z piersi - czy powinnam się zgłosić do lekarza?

Witam, mam 27 lat, od kilku miesięcy zauważyłam wyciek z lewej piersi. Pojawia się gdy nacisnę sutek, pierś jest obolała. Kilka miesięcy temu mojej cioci usunięto pierś i od tego czasu badam się codziennie - czy ten wyciek to normalne, czy powinnam się zgłosić do lekarza? Nie jestem w ciąży. Z góry dziękuję

Witam serdecznie,
Wyciek z piersi, jeżeli nie jest pani w ciąży lub nie karmi Pani piersią stanowi nieprawidłowość, którą trzeba zweryfikować. Zazwyczaj powodem wycieku z piersi są zaburzenia hormonalne.
Proponuję wizytę u lekarza ginekologa, który panią zbada, oceni wyciek, zbierze dokładny wywiad dotyczący Pani stanu zdrowia oraz zaleci dodatkowe badania (USG, badania hormonalne). u Pani - z racji obciążenia rodzinnego rakiem piersi, należy także zaplanować odpowiednią strategię badań profilaktycznych. Więcej o profilaktyce raka piersi znajdzie Pani na naszych stronach w dziale "Artykuły".

Pozdrawiam serdecznie