Wyciek z sutka: czym może być to spowodowane?

Witam,
mam 22 lata i od ponad 4 lat stosuję środki antykoncepcyjne. Na chwilę obecną jest to Y***. Miesiączki mam regularne, raz słabsze, raz bardziej obfite, tabletki przyjmuję regularnie, nie miałam żadnych wymiotów, biegunek, ani nie brałam antybiotyków. Praktycznie od zawsze na tydzień przed spodziewaną miesiączką bolą mnie piersi i jest tak i tym razem, z tym, ze 3 dni temu były one twarde, ale tylko przez jeden dzień, a tkliwość normalna jak przy napięciu przedmiesiączkowym przy mocniejszym dotyku. Dzisiaj po kąpieli w trakcie badania piersi z sutków wyciekła mi przezroczysta wydzielina, dosłownie po kropli, a piersi przestały boleć. Co może być tego przyczyną? Dodam, że jestem osobą, która bardzo lubi panikować i już mam milion myśli.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Najczęstszą przyczyną wycieku wydzieliny z sutka są zaburzenia hormonalne, przede wszystkim hiperprolaktynemia. Sugerowałabym zatem poobserwować siebie, wykonać samodzielne badanie piersi przy lustrze w celu wykluczenia zgrubień oraz pouciskać brodawkę dla wykluczenia ponownego wycieku z brodawki sutkowej. W razie zauważenia któregokolwiek objawy sugerowałabym umówić się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam.