Wyciekanie płynu z rany tydzień po plastyce brzucha

Witam jestem tydzień pełnej plastyce brzucha po 48h zostałem puszczony do domu i zaczęły się problemy gorączka dreszcze i n.dnia była poprawa kolejny dzień kontrola po ściągnięciu pasu z jednego szwa zaczłącznie wyciekac żółty płyn tak samo z jednego z drenów, lekarze ściskanie mi brzuch i trochę tego wyplyneło ze mnie z tym ze była to już płyn. Lekarze wyczyścili ranę i dopiero w przepisali augmentin. n.dzień niby wszystko Oki a dziś dostrzegam ze cieknie mi z rany pas przesiąkł pomocy

Szanowny Panie,

wyciek płynu surowiczego z płaszczyznowej rany po plastyce brzucha jest typowym powikłaniem. Zdarza się w 10-15% przypadków. Nie należy obawiać się poważniejszych konsekwencji ale niezbędna jest stała kontrola lekarska. Stan wycieku płynu może trwać wiele tygodni. W tym czasie należy stwarzać warunki do opróżniania zbiornika i nie dążyć do zamknięcia rany. Oczywiście konieczny jest tu kontakt z operatorem.

Z powazaniem - Tomasz Matuszewski