Wycieki krwi z pochwy po pettingu - czym mogą być spowodowane?

Witam mam 17 lat i uprawiałam petting z moim chłopakiem 2 dni temu, lecz zaraz po tym jak skończyliśmy na moich majtkach pojawiły się plamy krwi (dość obfite). Po pół godziny ustały lecz następnego dnia znowu się pojawiły. Tu moje kolejne pytanie możliwe iż mój chłopak miał śladowe ilości spermy na palcach czy przez to mogłam zajść w ciąże? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pozostawienia spermy na palcach partnera i późniejsza penetracja partnerki ową dłonią teoretycznie niesie za sobą ryzyko zapłodnienia, ale jest ono minimalne.
Wątpię zatem, by opisywanie plamienie mogło być plamieniem implantacyjnym.
Najbardziej prawdopodobne są 2 przyczyny. Pierwsza, doszło do urazu w trakcie penetracji, choćby naddarcia naskórna paznokciem, druga, to nadżerka, najczęstsza przyczyna krwawień występujących w trakcie stosunku.

Bez badania trudno jest mi ocenić co w Twoim przypadku jest bardziej prawdopodobne. Sugerowałabym poobserwować siebie w trakcie i po najbliższego zbliżenia. Jeżeli problem się powtórzy, niezbędna będzie wizyta u ginekologa w celu wykluczenia/ potwierdzenia nadżerki.
Pozdrawiam