Wycieranie nosa w papier toaletowy, na którym znajdowała się krew a ryzyko zarażenia HIV

Moje pytanie moze wydać sie głupie. Miałam katar i wycieralam nos w toalecie papierem toaletowym. Po uzyciu papieru Zauwazylam ze jest na nim mała plamka krwi. Jednak mam watpliwosci, ze to nie była moja krew tylko kogoś kto wczesniej korzystał z toalety, gdyż nie zauwazylam żebym krwawila z nosa. Czy w ten sposob mozna zarazic sie HIV?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko zakażenia w opisanym przez Panią przypadku jest praktycznie równe zeru.
Pozdrawiam.