Wycinki i łyżeczkowanie po cytologii

Witam.Mam 33 lata 2 miesiace temu miałam pobierane wycinki i łyżeczkowanie po cytologi z wynikiem Cin3. Badanie histopatologiczne ;RODZAJ MATERIAŁU;1)kanał 2)jama 3)wycinki ROZPOZNANIE;1)Mucosa canalis cervicalis et fragmenta endometrii. 2)Endometrium in stadio proliferationis.CIN3 focalis. 3)CIN 3. Moje pytanie;Jak w tym wyniku wygląda macica?Dziękuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. CIN III nie jest jeszcze nowotworem i łatwo się leczy. Jednak pozostawienie zmian typu CIN III bez leczenia zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu szyjki macicy. Śródnabłonkową neoplazję szyjki macicy st. III określa się jako CIN dużego stopnia. W przypadku dużego stopnia CIN leczenie rozpoczyna się od razu.