Wyciskanie czarnej kropki z zaczerwienieniem dookoła

Witam, Dziś rano po kąpieli na szyi zauważyłam malutką, czarną, ale zaczerwienioną dookoła plamkę. Byłam przekonana, że to kleszcz więc zaczęłam go wyciskać. Nie udało mi się to do końca, w dodatku leciała krew więc poszłam do przychodni gdzie pielęgniarka próbowała usunąć resztę. Teraz miejsce jest zaczerwienione i piecze. Zrobiła się tez czarna plamka. Czy możliwe jest, że to nie był kleszcz tylko pieprzyk? I czy powinnam się z tym zgłosić do dermatologa?

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza poz. Po obejrzeniu zmiany i jej zbadaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.