Wyciskanie pryszczy na piersi a możliwość raka

Witam, chialam raz na zawsze usunac watpliwosci na temat wyciskania pryszczy na piersiach. Moje pytanie brzmi tak: czy wyciskanie pryszczy na piersiach moze powodowac raka? Czasami pojawiaja mi sie nie wielkie pryszcze i je wyciskam ale potem, strasznie zaluje i sie zaczynam bac czy nie dostane przez to raka. PS. nie robie tego bardzo czesto. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz. Agata, 21 lat.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma badań potwierdzających że wyciskanie zmian na skórze ma jakikolwiek związek ze zwiększonym ryzykiem raka sutka.