Wycofanie z życia a depresja

Witam. Od pewnego czasu w ogóle nie przejmuje się swoimi obowiązkami szkolnymi. Od ponad roku cały wolny czas spędzam w moim pokoju,głownie grając na instrumencie i robiąc muzykę a jeszcze częściej nic konkretnego nie robiąc, czyli rozmyślam. Myślę też o ucieczce z domu bez jakiegoś konkretnego planu, na zasadzie co los przyniesie. Bardzo mnie taka perspektywa fascynuje, bo czuje że takie jest moje przeznaczenie, dlatego też muszę zerwać ze starym życiem. Czy to może świadczyć o depresji?

Podstawą byłaby diagnoza, po niej możliwe byłoby zaproponowanie leczenia i wsparcia.

Witam
Na pewno świadczy to, że ma Pan jakieś problemy, przed którymi próbuje Pan uciec chowając sie w swoim pokoju, ograniczając swoją aktywność.Obniżenie nastroju jest tu zrozumiałe. Wydaje się Panu, że ucieczka z domu uwolni Pana od problemów Myślę, że lepiej będzie jeśli spróbuje je Pan rozwiązać.
Może Pan skorzystać również z pomocy psychologa
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam, za mało podał Pan szczegółów czy to depresja, jednak jest to życie w iluzji i w świecie wyobrażeń. Tak, jakby czegoś się Pan obawiał w życiu realnym. Bezpiecznym jest żyć w swoim pokoju, jednak życie dorosłego człowieka to praca, a ona z kolei daje możliwość realizowania pasji. Pan żyje na skróty, nie zapewniając sobie środków do życia - realizuje pasję. Tkwienie w tej iluzji wcześniej czy później może skutkować depresją. Nie wiem czy chce Pan czekać, aż będzie miał Pan klasyczne objawy niemocy, które towarzyszą depresji, czy zdecyduje się Pan zawalczyć o siebie. To dobry moment by rozpocząć psychoterapię i przyjrzeć się co się dzieje w Pana życiu? skąd to wycofanie? Powodzenia