Wyczerpujący trening a bolesność nóg

dzien dobry. zwracam sie z problemem: w czwartek pozwolilam sobie na duzy trening na biezni i przecwiczylam miescie mam zakwasy w sobote bylam w pracy jako kelnerka 15h biegania z talerzami a do dzis mam straszne bóle nog najbardziej pod kolanami. co z tym zrobic ??:(

Można również wykorzystać maści rozgrzewające. Bez recepty dostaniemy je w aptekach (np. maść końska, – ale uwaga, co producent to inna receptura i działanie – najlepiej dobrać na drodze eksperymentów). Takie maści oprócz poprawy krążenia w bolących mięśniach, działają też przeciwzapalnie i tonizująco. Bardziej luksusowe rozwiązanie to masaż, który rozluźni zmęczone mięśnie i przyspieszy ich regenerację.

Witam,
prawdopodobnie przeciążyła Pani mięśnie tylne nóg, tj; mięśnie dwugłowe uda oraz mięśnie trójgłowe łydki. Proponuję wcieranie maści przeciwzapalnej/przeciwbólowej, lekkie rozciąganie tych mięśni oraz ciepłe kąpiele. Jeśli w przeciągu 2-3 dni ból nie zelżeje, radzę udać się do masażysty/fizjoterapeuty.

Pozdrawiam