Wyczucie małego guzka w dolnej części piersi

Witam mam 28 lat i dzis po kapieli wyczulam w dolnej czesci piersi maly guzek. Nie jest twardy jak kamien ale tez nie ugina sie pod palcem. Moge go lekko przesuwac we wszystkie strony. Nie zauwazylam zmian skornych ani na sutku oraz nie mam zadnego wycieku. Badalam wezly chlonne pod pacha i rowniez nie wyczulam zmian ani bolu. Za to ten guzek (ma lekko nieregularny ksztalt) delikatnie pobolewa tylko po uciskaniu go. Czy powinnam zglosic sie do lekarza? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie tak, najlepiej wykonać badanie USG. Ponadto prosze pamiętać aby zgłosić się do lekarza w takiej samej fazie cyklu w jakiej jest Pani obecnie (wiele guzków jest wyczuwalna tylko w określonej fazie cyklu - zwykle są one łągodne).