Wyczułam guzek w piersi po odstawieniu tabletek - czy to rak?

Witam, mam 19 lat, przez 6 miesięcy przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, ale że od pewnego czasu były mi zbędne odstawiłam je. Nie wiem czy to może mieć z tym związek, ale po odstawieniu w lewej piersi wyczułam mały guzek, jest okrągły przy dłuższym dotykaniu staje się lekko bolesny. Idę do lekarza, ale wizytę mam dopiero za 3 tyg. Chciałam zapytać czy mam myśleć o najgorszym czy może jest to powiązane z odstawieniem tabletek? Guzek jest okrągły i nie jest bardzo duży.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Większość takich zmian ma charakter łagodnych torbieli lub włókniakogruczolaków. Każdy guzek wymaga jednak bezwzględnie sprawdzenia przez lekarza. Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych mogło spowodować wahania hormonalne, przyczyniając się do powstania łagodnej zmiany.

Tabletki antykoncepcyjne przyczyniają się również do powstawania raka piersi, należy pamiętać decydując się na tabletki, że za tym napisem na ulotce stoją realne zachorowania.

Pozdrawiam serdecznie!