Zapytaj lekarza

1 , 0 1 7 , 5 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyczułam zgrubienie w piersi - co to może być?

Mam 16 lat i dość małe piersi. W lewej znajduje się coś twardego o nieregularnym kształcie. Całkiem spore, chociaż może mi się tak wydawać przez niewielki rozmiar piersi. Około centymetr może półtora długości i jakieś pół szerokości. Boli przy naciskaniu (właściwie dopiero teraz zaczęłam cokolwiek czuć kiedy chciałam określić kształt i może trochę za mocno nacisnęłam). Czy jest to jakiś guz i czy to może być groźne?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Wiek dojrzewania niesie za sobą wiele anomalii występujących w organizmie. Jedną z nich jest występowanie guzków oraz zgrubień w piersiach. Wiąże się to z "burzą hormonalną", która przechodzi przez organizm podczas dorastania. Zmiany te są bardzo często łagodne, niegroźne i ustępują same. Dochodzi też oczywiście do patologii, czyli powstawania zmian, których należy się obawiać. Dokładną diagnozę co do rodzaju i pochodzenia zmiany może ustalić tylko lekarz.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy