Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyczułam zgrubienie w piersi - co to może być?

Mam 16 lat i dość małe piersi. W lewej znajduje się coś twardego o nieregularnym kształcie. Całkiem spore, chociaż może mi się tak wydawać przez niewielki rozmiar piersi. Około centymetr może półtora długości i jakieś pół szerokości. Boli przy naciskaniu (właściwie dopiero teraz zaczęłam cokolwiek czuć kiedy chciałam określić kształt i może trochę za mocno nacisnęłam). Czy jest to jakiś guz i czy to może być groźne?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Wiek dojrzewania niesie za sobą wiele anomalii występujących w organizmie. Jedną z nich jest występowanie guzków oraz zgrubień w piersiach. Wiąże się to z "burzą hormonalną", która przechodzi przez organizm podczas dorastania. Zmiany te są bardzo często łagodne, niegroźne i ustępują same. Dochodzi też oczywiście do patologii, czyli powstawania zmian, których należy się obawiać. Dokładną diagnozę co do rodzaju i pochodzenia zmiany może ustalić tylko lekarz.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy