Wyczuwalne grudki podskórne na twarzy

Witam,w niedziele pomalowalam twarz fluidem jak zwykle (od miesiaca uzywam tych samych kosmetykow) i zauwazylam grudki w okolicach brody, nie sa to pryszcze tylko grudki podskórne. zmylam makijaz i zobaczylam ze mam duzo plam na buzi czerwone swedzace. na nastepny dzien po obudzeniu bylam w szoku.cala twarz w plamkach i tych grudkach.w aptece dali hydrocortisonum i wapno.2 razy dziennie smaruje twarz hydrocortisonem a na twarzy zrobila mi sie skorupa a pod palcami dalej wyczuwalne sa grudki.

Mogła to być reakcja alergiczna na czynnik: pokarmowy, chemiczny (proszek, płyn do płukania), etc. Niestety medycyna nie daje tutaj rozwiązania i jednoznacznej odpowiedzi. Stosuje się leczenie objawowe i takie Pani dostała. Jeżeli zmiany nie ustąpią do tygodnia sugerowałabym wizytę u dermatologa/alergologa i dobranie specyficznych leków.
Proszę także bacznie obserwować Pani zmiany w diecie, w miejscu spania (ze względu na nużeńce), inne czynniki mogące obnizyć odporność.

Z poważaniem