Wyczuwalne guzki nad obojczykiem u 5-letniego dziecka

witam 5letnia corka mojego chlopaka ma od 1,5 roku wyczuwalne 2-3guzki nad obojczykiem po lewej strony,jeden ostatnio chyba bardziej spochl.Dodam ze nie boli ja nic i nie ma raczej zadnych dziwnych objawow,ale martwie sie bo moj brat mial ziarnice zlosliwa a chcialabym miec pewnosc czy udac sie do lekarza bo matka dziecka raczej to ignoruje ;/

Piotr Pilarski

Możliwe, że są to wyczuwalne węzły chłonne. Bez zbadania nie można stwierdzić co to jest jednak długi czas występowania wskazuje, że to nic niebezpiecznego.

Pozdrawiam.