Wyczuwalny guz w jamie brzusznej koło kości biodrowej z prawej strony

Mam 22 lata przy wzroście 170 ważę ok.50 kg. Od jakiegoś miesiąca wyczuwam jakiś guz, torbiel na około 10 cm. w jamie brzusznej koło kości biodrowej z prawej strony, Jak siedzę nie jest wyczuwalny, natomiast jak leżę to już przy dotyku tak. Jeśli chwilę pomasuję to się wypukla. Jakoś nie czułam potrzeby iść z tym do lekarza, gdyż jestem po ciąży (urodziłam w lipcu 2014) myślałam, że to po prostu mięśnie są inne po ciąży. Nie boli. Jest troszkę twarde ale nie jak skała.Co to może być?

Dzień dobry,

Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie, bez zbadania Pani. Jednak niezależnie od przypuszczeń, powinna udać się Pani do lekarza. Konieczne jest badanie fizykalne, po którym lekarz podejmie decyzję, czy konieczne są dodatkowe badania i jakiego typu postępowanie należy wdrożyć, aby pomóc Pani. Być może jest to zwykła przepuklina, ale aby to stwierdzić należy Panią dokładnie zbadać.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz