Guzek na szyi

Witam, Tydzień temu wyczułam guzek na szyi po prawej stronie w połowie szyi. Zbadałam całą szyję i więcej ich nie było. Powtórzyłam to wczoraj i pojawiły się jeszcze 2 guzki na szyi, jeden poniżej pierwszego, drugi z tyłu przy samej linii włosów. Naczytałam się w internecie głównie o ziarnicy z. i teraz wariuję. Dodam, że od 3 miesięcy męczę się z zajadami. Co zaleczę, pojawiają się nowe. Z ostatnim walczyłam miesiąc. 4 miesiące temu miałam wykonywaną operację i badania krwi były prawidłowe. Co może oznaczać guzek na szyi? Czy warto wykonać inne badania? Bardziej specjalistyczne? Zaczynam się martwić. Co mogą oznaczać te guzki na szyi. Zastanawiam się czy guzek na szyi jest tylko problemem dermatologicznym i czy czasem nie oznacza to czegoś znacznie poważniejszego. Bardzo proszę o szybką i fachową odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane guzki to najpewniej powiększone węzły chłonne. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci kontrolne badania oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Proszę jednak pamiętać, że najczęstszą przyczyną powiększenia węzłów chłonnych okolicy szyi są infekcje, a nie ziarnica. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju.