Wyczuwalny węzeł chłonny w okolicy nadobojczykowej

Witam od kliku miesięcy mam wyczuwalny węzeł chłonny okolicy nadobojczykowej który zaczął się po czasie pomniejszac o wyniki krwi miałam dobre ldh również dla świętego spokoju wykonałam usg węzłów chłonnych węzeł jest owalny długości ma 7mm szerokości 4mm lekarz nic nie wspomniał o zatoce tłuszczowej W opisie mam napisane tylko ze kilka węzłów jest odczynowych a węzeł wskazany nie jest powiększony dodam że nie jestem osobą szczupła i czy mimo tego mogą być wyczuwalne czy powtórzyć badanie USG?

Magdalena Mroczek

Węzły chłonne nie powinny być u Pani wyczuwalne. Jeśli węzły powiększone są odczynowo, to powinny niedługo ulec zmniejszeniu. Proszę zgłosić się za około 2-3 tyg. do lekarza rodzinnego, który jeszcze raz zbada węzły i stwierdzi czy są one powiększone.