Wyczuwalny żylak o długości 3 cm

Witam. Mam takie pytanie może śmieszne. Otóż na lewej nodze z tyłu kolana bardziej wewnętrznej strony mam wyczuwalnego żylaka o długości 3 cm.Rozumiem, że podczas skleroterapii zostanie ostrzyknięty ten widoczny żylak i on ulegnie wchłonieniu a co się w takim razie dzieje z resztą tej żyły która jest nie widoczna?

Witam serdecznie, echoskleroterapia piankowa pozwoli za pomocą USG śledzić rozprzestrzenianie się leku i zamknąć nie tylko widoczny odcinek uszkodzonej żyły ale i jej odcinek powyżej, co zlikwiduje "zasilanie" żylaka krwią i zapobiegnie jego odnawianiu się/powstawaniu kolejnych w tej okolicy. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec.angiolog