Wyczuwam w lewej piersi małego, ale twardego guzka. Czy mogę mieć raka?

Mam 14 lat i od 4 dni wyczuwam w lewej piersi, praktycznie pod sutkiem, małego, ale twardego guzka. Poza tym moje piersi są dość twarde. Jestem zdołowana.

14 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To dobrze, że się badasz. Nie martw się jednak na zapas. Zmiany w piersi najczęściej mają charakter łagodny, zwłaszcza w tak młodym wieku. Możesz mieć np. torbiel lub włókniakogruczolaka, który wymaga kontroli, a czasem, gdy jest duży i/lub bolesny, usunięcia chirurgicznego.
Radzę Ci udać się do ginekologa, który zbada pierś i powie, co dalej.

Pozdrawiam serdecznie!