Wydawanie dźwięku podczas zasypania

Od pewnego czasu w momencie zasypiania wydaję jeden dźwięk tak jakbym chciała coś powiedzieć z zamkniętymi ustami. Powtarza się to co noc niezależnie od pozycji. To mnie budzi ale potem już się nie powtarza ale zaczyna mnie to niepokoić. Jaka może być tego przyczyna i jak temu zaradzić? W momencie zasypiania jestem spokojna więc nie jest to wynik stresu. Zasypiam około 21.30 i przesypiam 8 godzi, regularnie.

Witam, prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju, zwłaszcza że nie ma to wpływu na jakość snu i budzi się Pani wypoczęta. Jeżeli to Panią niepokoi, proszę skonsultować się z lekarzem. Mogą być to tzw. omamy hipnagogiczne lub parasomnie. Wynikają z fizjologii i pojawiają się właśnie w momencie przechodzenia ze stanu czuwania w sen. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,,

Według mnie, z tego, co Pani napisała jest w porządku.
Zasypia Pani i przesypia regularnie osiem godzin, co jest optymalne dla organizmu.

Być może jest coś, co zaprząta Pani myśl.

Jeśli ten dźwięk na tyle Panią niepokoi, to może warto byłoby skonsultować to z psychologiem, żeby się temu przyjrzeć?

Gdyby zechciała Pani o tym porozmawiać- zapraszam na konsultację na Skype.

Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej