Wydęty brzuch po zmianie trybu życia

Witam. 3 tygodnie temu zmieniłam swój tryb życia. Unikam fast foodów, czekolada tylko gorzka, brak sosów więcej gotuje na parze lub pieke zamiast smażyć brązowy cukier zamiast białego itp. Nie obżerałam się nigdy a mimo to mój brzuch płaski być nie chciał. Zawsze miałam słabośc do słodyczy ale teraz to zmieniłam. Ponadto ćwicze i jeżdże na rowerze. Nie głodzę się. Zamiast moja waga spadać to wzrosła a brzuch zrobił się jeszcze bardziej wydęty. Nie jestem w ciązy. Co robię źle?

Witam serdecznie, warto by zacząć od ustalenia Pani zapotrzebowania energetycznego. Potem wyznaczyć zapotrzebowanie w diecie redukcyjnej. Jeśli ustali Pani jaką wartość energetyczną powinna mieć Pani dieta, warto przez tydzień zapisywać swoje posiłki, dopiero po ich analizie można stwierdzić gdzie popełnia Pani błąd. W razie dodatkowych pytań, proszę pisać na maila poradniaindiet@gmail.com

Witam Panią,

Ciężko jest mi ustalić co robi Pani źle ponieważ z tego co Pani opisuje dieta wygląda w porządku. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk