Wydłużająca się przerwa między okresami

Mam 55 lat, do chwili obecnej regularnie miesiączkuj. Po 23 -25 dniowych cyklach nastąpiła zmiana i teraz przerwa między okresami wydłużyła się do 5 tygodni. Psychicznie i fizycznie jestem na skraju wyczerpania. Jak mam sobie pomóc? Nie mam koleżanek, które jeszcze miesiączkują.

Witam
Każda kobieta przechodzi menopauzę w swoim czasie. Czynność jajników będzie powoli wygasała aż do zupełnego zaniku miesiączek. Jeśli krwawienie nie pojawi się przez 6 miesięcy, można uznać że przeszła Pani ów okres. Każde kolejne pojawiające się krwawienie należy zgłosić lekarzowi celem wykluczenia np.endometriozy pomenopauzalnej. Jeśli ma Pani problemy z samopoczuciem radzę udać się do ginekologa po poradę i ewentualne skierowanie na badania poziomu hormonów, ale tutaj decyję zostawiam samemu lekarzowi. Wahania nastroju są jednym z symptomów klimakterium. Należy mieć to na uwadze.

Pozdrawiam.