Wydłużanie cyklów miesiączkowych a torbiel na jajniku

Zawsze miewałam bardzo regularne cykle menstr. po okolo 28 dni, ale od kilku miesięcy zauwazylam ze mi sie wydluzaja, ostatni trwał 36 dni, obecny trwa 38 dni a ja jeszcze nie miałam bólów przedmiesiączkowych. Jakiś rok temu ze względu na bóle zrobiono mi USG podbrzusza, które wykazało małą torbiel na jajniku. Ginekolog do którego mnie skierowano powiedział jednak by się tym nie martwić. Miałam też ostatnio drobne plamienie międzymiesiączkowe, po raz pierwszy, nie chcę być nadwrażliwa, co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.