Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Technik rekonstrukcji cewki jest bardzo wiele i zazwyczaj sposób jest zależny od operatora. Do wydłużania cewki stosuje się zazwyczaj płaty z wewnętrznej warstwy napletka lub błony śluzowej policzka. Operacja musi być przeprowadzona w sposób bardzo precyzyjny. W większości wypadków zabieg operacyjny daje efekt co najmniej zadowalający. Jest to jeden z elementów operacji naprawczej w przypadku spodziectwa. Bez wskazań nie wykonuje się takiego zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
82 poziom zaufania

Jest to procedura wchodząca w skład urologii operacyjnej - operacji na cewce moczowej w przypadkach wad wrodzonych (spodziectwo, wierzchniactwo), w zabiegach rekonstrukcyjnych (zwężenia cewki) i szeregu innych schorzeń cewki. Ogólnie rzecz biorąc - TAK, MOŻNA. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy