Wydłużenie cyklu miesiączkowego z powodu dużych stresów

Witam,

mam problem, dziś jest 32 dzień cyklu, okres powinnam dostać 4 dni temu. Zacznę od tego, że moje cykle są różne, ale przeważnie 28-dniowe. Ostatni okres miałam 11 maja (1 dzień), skończył się 15 maja. 18 maja (8 dzień cyklu) współżyłam, nie były to jeszcze dni płodne, ale... następne zbliżenie było 23 maja (dni płodne), 1 czerwiec (dni niepłodne). Nie było stosowane żadne zabezpieczenie, ale też nie "skończył we mnie". Dodam, że miałam stresujące dni związane z egzaminami (25 maja), od 2 czerwca męczę się z bólem gardła a ostatnio doszło przeziębienie. 1 test ciążowy zrobiłam jeszcze przed terminową miesiączką (29 maja) a 2 test robiłam 11 czerwca (3 dni po terminie miesiączki). Testy ciążowe wyszły negatywne. Nie chcę pisać o objawach, ponieważ mogą one być wywołane stresem przed ewentualną ciążą (wmówione) niż faktycznie są. Na pewno nie mam nudności, nie odrzuca mnie od papierosów ani kawy, temperatura nie do sprawdzenia w fazie przeziębienia, jedyny ból, który może nie być związany z przeziębieniem to w rejonach żołądka (coś jakby mi stanęło). Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży ewentualnie kiedy mogło nastąpić zapłodnienie. Jest to na tyle istotne, gdyż pierwszy stosunek był z innym mężczyzną i nie był on zaplanowany, nie będę wchodzić w szczegóły, przykre doświadczenie. Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję.

Witam serdecznie!

O ile pierwszy wynik testu nie może zostać uznany za wiarygodny (test wykonany był zaledwie w 7 dobie od stosunku), tak drugi rozwiewa wątpliwości na temat ewentualnej ciąży. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki domowych testów ciążowych uzyskuje się po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. Jeżeli Pani cykle są regularne,jedynie drugi stosunek należy uznać za ryzykowny. Zarówno pierwszy jak i trzeci miał miejsce w trakcie trwania dni niepłodnych, a zatem nie mógł zakończyć się zapłodnieniem. W obecnej sytuacji powinna Pani w spokoju poczekać na miesiączkę. Wydaje się, że wydłużenie cyklu spowodowane jest wspomnianym stresem i/lub przebytą infekcją. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu kolejnych 7 dni, proszę powtórzyć test.

Pozdrawiam