Wydłużenie przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Zamiast 7 dni przerwy (w trybie 21+7) zrobiłam przerwę trwającą 9 dni. Co więcej, nie przyjęłam 21. tabletki. Wiem, że nowy blister można rozpocząć między 2. a 5. dniem cyklu (gdy dopiero zaczyna się brać tabletki), a u mnie zostało to opóźnione o 1 dzień. Jak wygląda sprawa ochrony antykoncepcyjnej? Z góry dziękuję! Pozdrawiam

Witam! W przypadku wydłużenie 7-dniowej przerwy między dwoma opakowaniami tabletek dwuskładnikowych dochodzi do zniesienia ich działania antykoncepcyjnego. Oznacza to, że wszystkie stosunki mające miejsce w trakcie jej trwania były niezabezpieczone. Co więcej, przez pierwsze 7 dni nowego opakowania konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Pełna ochrona antykoncepcyjna wraca dopiero w ósmym dniu przyjmowania tabletek z nowego opakowania. Jeżeli w międzyczasie dochodziło do zbliżeń, wskazane jest wykonanie testu ciążowego, jednak nie wcześniej niż 14 dni od daty ostatniego zbliżenia. Pozdrawiam