Wydłużenie przerwy w terapii hormonalnej

Zapomniałam wziąć ostatniej tabletki cyklu. Zrobiłam przerwę 7-dniową i ósmego dnia zaczęłam kolejne opakowanie. Czy powinnam zrobić tę przerwę czy zacząć od razu następne opakowanie?

Witam, w opisanej sytuacji doszło do wydłużenia zalecanej przerwy do 8 dni. W przypadku pominięcia ostatniej tabletki zaleca się wcześniejsze rozpoczęcie nowego opakowania, tak by przerwa nie trwała dłużej niż siedem dni. Niezastosowanie sie do tych zaleceń skutkuje obniżeniem skuteczności preparatu. W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu blistra możliwe jest również drugie rozwiązanie - rozpoczęcie nowego opakowania tuż po zakończeniu poprzedniego. Pozdrawiam