Wydłużona esica, duża przepuklina pępkowa, zrosty w rozpoznaniu raka prostaty

Witam 11.2013 rozpoznanie raka prostaty.10.2014 brachyterapia.12.2014 radioterapia.12.2015 kolonoskopia,wynik;uchyłki na poprzecznicy badanej do połowy,liczne uchyłki na zstępnicy do 4 mm,esica znacznie wydłużona,liczne uchyłki do 5 mm.Wnioski badanie utrudnione:wydłużona esica,duża przepuklina pępkowa,zrosty.Guzki krwawnicze II stopnia. Pytanie:czy i ewent. jak leczyć uchyłki(pierwsze rozpoznanie 1995) i czy zrosty są powiązane z radioterapią,oraz czy będą się powiększać ? Pozdrawiam Zbyszek K

Choroba uchyłkowa to niestety wynik wieloletniej diety pozbawionej włókien, nawyków żywieniowych, trybu pracy, ilości sportu i nie leczymy jej. Nie ma tabletek, po których zmniejszy się ilość uchyłków. Proszę udać się do dietetyka i z lekarzem ustalić, jak powinna teraz wyglądać Pana dieta. Zmienić nawyki. To musi pomóc.

Proszę omówić ten temat z lekarzem prowadzącym! Ja , na odległość W-wa-Poznań,bez szczegółów Pańskiego stanu zdrowia - nie jestem w stanie powiedzieć nic autorytatywnego!!! zż