Wydłużona przerwa przy antykoncepcji

Witam serdecznie. Mój problem polega na tym, że: zamiast zrobić przerwę 7-dniową między tabletkami zrobiłam przerwę 8 dni, dopiero przy 9 tabletce zauważyłam, że tę pierwszą pominęłam i wzięłam wtedy 2 naraz. W ostatnim tygodniu tabletek dostałam normalny okres (taki jak zawsze w 7-dniowej przerwie) i trwał on od 3 ostatniej tabletki do pierwszych 2 dni przerwy. Później okresu już nie dostałam takiego w czasie tej przerwy. Jutro zaczynam nowe opakowanie. Co mogło być przyczyną wcześniejszego okresu? W czasie tamtego blistra kochałam się z chłopakiem 2 razy i byłam na diecie (nie wiem, czy może mieć to wpływ), a także miałam ostatnio dużo stresów. Ciąża to raczej nie jest, prawda? Bo w końcu okres był. Po 10 wybieram się do lekarza:) Ale chciałam coś wiedzieć szybciej. Proszę o szybką odpowiedź :) KASIAA

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proszę dokładnie czytać ulotkę. Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu po przerwie wiąże się z największym ryzykiem zajścia w ciążę. PRZERWY NIE WOLNO WYDŁUŻAĆ! W opisanej sytuacji powinna Pani jak najszybciej przyjąć tabletkę, zastosować tabletkę "po stosunku" i zabezpieczać się przy pomocy dodatkowych metod przez pierwszy tydzień. Jeśli Pani tak nie postąpiła, mogło dojść do ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy (krwawienie z odstawienia nie wyklucza stanu błogosławionego).