Wydłużone cykle po odstawieniu Yasminelle

Przez 8 lat bralam Yasminelle, odstawilam na koniec października 2013. miesiaczki: 16.11; 14.12; 12.01; 21.02!? i marcowej jak dotąd brak. nie staramy się specjalnie o dziecko ale też się nie zabezpieczamy. stosunek 11.03; 15.03; 21.03; 22.03; 26,03. (11.03-wytrysk do srodka, reszta na zewnątrz). test płytkowy dnia 25.03- negatywny. czy możliwe, że jestem w ciąży? skąd te dwa ostatnie wydłużone cykle? (dodam,że nie mam stresów, nie biorę leków oraz nie zmieniam klimatu). pozdrawiam Patka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie przyczyną braku/opóźnienia miesiączki może być ciąża. Przede wszystkim powinna Pani zatem powtórzyć test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem. Proszę bowiem pamiętać, że nie tylko ciąża jest przyczyną braku/opóźnienia miesiączki.