Wydłużone krwawienie po założeniu Mireny

Witam, w wieku 37 lat miałam założona pierwszą Mirenę i po ok. pół roku przestałam miesiączkować. Następnie brałam tabletki antykoncepcyjne, po czym w wieku 47 zdecydowałam się znów na założenie Mireny. Mirenę mam założoną od roku i wciąż miesiączkuję, a miesiączka trwa długo ok. 6-7 dni. Czy to normalne, że przy pierwszej Mirenie nie miałam miesiączki a teraz mam i to tak długo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe gdyż prawdopodobnie było to związane z wahaniami hormonalnymi.