Wydostawanie się brązowego śluzu z pochwy

Witam! Mam problem, który bardzo mnie niepokoi. Od pewnego czasu zaobserwowałam wydostawanie się brązowego śluzu z pochwy. Dodam, że nie ma zapachu. Stosuję płyn do higieny intymnej. Czy może to być on powodem wydzielania się brązowego śluzu czy może współżycie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brązowy śluz jest wynikiem podbarwienia krwią. Taki objaw może być wynikiem podrażnienia, nadżerki, polipów jak i innych nieprawidłowości w obrębie dróg płciowych. W celu ustalenia konkretnej przyczyny sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.