Wydzielina: czy to zapowiada miesiączkę?

Mam ból głowy i dużą, a nawet bardzo dużą wydzielinę z pochwy - białą albo żółtą już od ponad roku, mam dość duże piersi, troszkę swędzi mnie pochwa. Mam 11 lat. Czy to są objawy pierwszej miesiączki? A jeśli tak, to za ile około dni lub miesięcy ją dostanę? PS. Moja mama dostała miesiączkę w wieku 12 lat.

Witam serdecznie,
Biała wydzielina z pochwy znacznie poprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Bezpośrednio przed pierwszym okresem zazwyczaj pojawia się wydzielina koloru brunatnego. Bóle głowy również mogą poprzedzić pierwszą menstruację.
Jednak świąd okolic intymnych oraz żółta wydzielina świadczą o stanie zapalnym dróg rodnych. Należy zgłosić się na wizytę do ginekologa. Na wizycie konieczna jest obecność jednego z rodziców.
Pozdrawiam