Wydzielina na gardle przy refluksie przełyku

witam serdecznie.cierpie na refluks przełyku i bardzo czesto z rana i wieczora mam okropna wydzieline od ktorej strasznie kaszle i chrząkam!!!czy jest na to jakis sposób?wiem ze dieta i jeszcze raz dieta ale nie rozumiem szczególnie tych porannych ataków...wstając rano wypijam szklanke wody i wtedy zaczyna sie koncert!!! :)

Witam. Proszę spróbować kłaść się spać z wyżej uniesioną głową (pod kątem ok. 30 stopni, np. na dwóch poduszkach zamiast jednej). Wtedy wydzielina nie powinna cofać się do gardła. Ostatni posiłek powinien być spożywany najpóźniej 3 godziny przed snem. Domyślam się, że zna (i stosuje) Pan zalecenia dietetyczne w chorobie refluksowej, ale proszę przyjrzeć się uważnie temu, co Pan zjada na co dzień. Być może jest jakaś rzecz, która Panu szkodzi np. soki owocowe, ostra przyprawa lub niedokładne przeżuwanie pokarmu? Najlepiej jednak udać się do lekarza lub dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Pana jadłospis i wtedy będzie mógł znaleźć przyczynę problemu. Od siebie mogę jeszcze polecić Panu kaszę jaglaną jako pokarm osuszający wydzielinę. Pozdrawiam serdecznie.