Wydzielina w gardle i duszności

Witam. Od roku odczuwam niepokojące dolegliwości. Mam wydzielinę w gardle, najczęściej w kolorze śliny lub żółtawą. Czasami w tej wydzielinie pojawia się jakby czarna nitka czegoś.... Co jakiś czas miewam duszności i odczuwam jakby kołatanie serca (rzadko). Byłam u lekarza rodzinnego gdyż w między czasie chorowałam na zapalenie gardła bardzo silne dwa razy w krótkim odstępie czasu. Brałam antybiotyki na zakażenia układu oddechowego. Miałam robiony wymaz z gardła i nosa 3 tyg po wzięciu antybiotyku i nic nie wykazało. Miałam badania krwi (morfologia) i badanie moczu i niby badania w porządku. Jeszcze wcześnie ten sam lekarz przepisał mi tabletki na alergię ale nic nie pomogły. Nie wiem co to może być?? Boję się że to coś gorszego. Co to może być??

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Duszność oraz odkrztuszanie plwociny mogą być związane z chorobami układu oddechowego. Warto jeszcze wykonać badanie rtg klatki piersiowej. Inną przyczyną powyższych dolegliwości może być przewlekły stan zapalny zatok obocznych nosa.

Ponadto kołatania serca wymagają w pierwszej kolejności wykonanie ekg.
Jednak nie ma możliwości postawienia diagnozy bez zebrania dokładnego wywiadu oraz wykonania badania lekarskiego. Dlatego konieczna jest kolejna wizyta u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam