Wydzielina z pępka o nieprzyjemnym zapachu - co to takiego?

Dzień dobry, W ostatnim czasie mam brzydko pachnącą wydzielinę z pępka. Nie wiem czy mam się tym martwić. Czy należy zgłosić się z tym objawem do lekarza? Czy to problem, czy nic takiego? O jakich problemach ze zdrowiem może świadczyć brzydko pachnąca wydzielina z pępka? Jakie badania powinnam wykonać, aby to sprawdzić - jeżeli należy w ogóle jakieś wykonywać pod tym kątem. Nie ma pojęcia, dlatego pytam :) Od razu zaznaczę, że nie ma to nic wspólnego z niewłaściwą higieną ciała. Myję się regularnie, ale wydzielina i tak się powtarza. Zaczyna mnie to niepokoić i nawet nie wiem czy wizyta u lekarza rodzinnego wystarczy, czy powinnam zgłosić się do innego lekarza - specjalisty. Dziękuję.

Jeśli wydzieliny jest niewiele, nie jest ona ropowicza, nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu (np. plami ubranie), nie jest cuchnąca to można ten problem zignorować. Jeśli jednak to Panią niepokoi proszę w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga ogólnego, gdyż być może będzie konieczny rozmaz z wydzieliny celem badania mikrobiologicznego z ewentualnym antybiogramem, być może także USG jamy brzusznej (podejrzenie przetrwałego moczownika). W przypadku przetrwałego moczownika być może konieczne nawet okaże się leczenie operacyjne.